zpět

VIDEOKONFERENČNÍ SYSTÉMY řešení pro každou společnost

Každým dnem se snaží být společnosti, vzdělávací, zdravotnické a finanční instituce produktivnější a efektivnější ve svém podnikání. Řešením jsou videokonferenční systémy, které jsou přizpůsobeny na míru vašim potřebám.

 

Videokonferenční systémy ve zkratce

Videokonference, nazývaná také „TelePresence“, je forma komunikace v reálném čase s video i audio pokrytím. Je efektivním a nízkonákladovým způsobem vedení pracovních setkání pro společnosti, protože kromě ušetřeného času jsou eliminovány i náklady na cestování, ubytování, případně poplatky za letenky a víza.

Divili byste se, ale první průkopníci videokonferenčních hovorů byly již v 20. letech minulého století ve společnosti AT & T. Přelom nastal až s boomem počítačů v 80. letech minulého století – první webkamery byly pro trh zpřístupněny v roce 1995. V roce 2010 označil Time Magazine webkamery QuickCam za jeden z největších hitů 90. let.

webkamera-quickcam-videokonferencia
Foto: Webkamera QuickCam. Zdroj: theresistornetwork.com

S postupem rychlejšího přenosu dat a vývoje výpočetní techniky se videokonferenční systémy rozšířily do všech odvětví našeho života. Od běžného uživatele, který komunikuje s přáteli a rodinou, přes digitální e-learningové školení, až po firmy a korporace. Nejčastějším zástupcem volně dostupných nástrojů pro komunikaci je aplikace Skype nebo FaceTime od společnosti Apple.

Tyto volně dostupné systémy jsou však mnohdy nedostačující pro potřeby náročnějších klientů, kteří potřebují garanci stability, vysoké přenosové rychlosti a špičkové kvality obrazu a zvuku.
Profesionální technika od společnosti Polycom pokrývá všechny nároky na kvalitu a aspekty konfigurace na míru.

 

Společnost Polycom

Společnost Polycom je na trhu od počátku 90. let minulého století. V druhém roce své existence vytvořila průlomový produkt „Polycom SoundStation“ – telefon pro audiokonference s atypickým trojúhelníkovým tvarem a kvalitním zvukem. Produkt představoval start silného inovátora v tomto novém segmentu a jen za první fiskální rok přinesl firmě více než 1.4 milionu amerických dolarů a 20 velkých zákazníků.

polycom-soundstation-telefon-audiokonferencia-ovladac-reproduktor
Foto: Polycom SoundStation – telefon pre audiokonference. Zdroj: MARSANN IT

Během následujících desetiletí se společnost věnovala vývoji audio a videokonferenčních systémů, které využíval například i štáb tvůrců ságy Pána prstenů pro spojení se s kolegy z více než 150 lokací po celém světě.

 

Řešení Polycom na míru pro vás

Systémy řešení Polycom se dají rozdělit podle odvětví na:

 • vzdělávání
 • zdravotnictví
 • výrobu
 • finanční služby
 • vládní služby
 • zábavu

Každý segment představuje komplexní balík – od základních produktů až po produkty „šité na míru“. Mimo jiné se jednotlivá řešení dají dělit i lineárně, a to podle hierarchie společnosti. Například systém řešení pro CEO level, pro HR oddělení a podobně.

 

Co je dobré vědět

 • Setkání formou TelePresence jsou efektivním způsobem jak ušetřit nemalé náklady na cestování a ubytování.
 • V ceně balíčku je zahrnuta komplexní služba podpory: od dodání, instalace až po pravidelný servis.

Výhodou Polycom videokonferenčních řešení je množství aditivních prvků – například funkce NoiseBlock, AcousticFence nebo EagleEye Producer pomáhají snížit rušivé šumy a hluk v pozadí, tím pádem napomáhají k lepší koncentraci všechny uživatele.

Integrovaná funkce svolání videohovoru a přidání účastníků přímo z vašeho kalendáře zjednodušují a zkracují přípravu videokonference na minimum času.

Ať už jste menší pracovní tým, firma nebo celé oddělení v nadnárodní společnosti, Polycom řešení poskytují ideální způsob zefektivnění vaší spolupráce a sdílení práce.

 

Real-time sdílení souborů a vzdělávání

V rámci spolupráce a efektivity setkání nabízejí řešení Polycom balík RealPresence, který vytváří nejen komunikaci video / audio přes internet, ale navíc sdílení souborů, real-time upravování a kooperaci na různých projektech. Výhodou takového řešení je nejen úsporu nákladů na projektech, ale i rychlejší doba zpracování a lepší možnost spolupráce mezi členy týmu.

praca-zamestnanci-marsannit-hovor-video-audio-pocitac-notebook-konferencia
Zdroj: MARSANN IT

Kromě práce se dá balíček využít i na vzdělávání, jelikož má vyučující nebo přednášející dohled nad aktivitami posluchačů. Eliminuje se zde opět nutnost obou stran cestovat.

Přelomovým řešením systému Polycom je možnost současného připojení více uživatelů najednou do videokonference. Systém tak podporuje efektivitu vašeho setkání, neboť každého účastníka nejen slyšíte, ale i vidíte. S tímto prvkem se pojí mnoho výhod, mezi které patří například i vstupy od různých novinářů, a to v reálném čase a na různých místech, případně možnost vzdálené výuky či školení.

Věděli jste, že?

 • Součástí balíčku Microsoft Solution je například i podpora Skype for Business a všech produktů Polycom.
 • Polycom je přední lídr a inovátor v odvětví VCaaS (Voice Conferencing as a Service) a na trhu působí již přes 25 let.
 • Podle odhadů se globální pokrytí internetem má stát realitou do roku 2025, což může mít za následek absenci potřeby využití GSM sítě a přechod na VoIP to VoIP (Voice over Internet Protocol), tedy volání přes internet.

Bezpečnost vašich informací je prvořadá

Videokonference a sdílení dat podléhají drobnohledem a musí být zajištěny po všech stránkách. Každý účastník a uživatel musí mít pocit bezpečí a ochrany, když sdílí citlivé informace. Od koncového uživatele až přes infrastrukturu, všechna řešení přicházejí se zabezpečením, které odpovídá nejpřísnějším standardům produkčních prostředí. Konzistentní ochrana zajišťuje přesun dat a audio / video hovorů během pohybu po síti.

Některá odvětví mají specifické bezpečnostní regulace. Polycom úzce spolupracuje s agenturami a organizacemi z těchto odvětví, aby zaručil maximální ochranu a plnění bezpečnostních podmínek, ale zároveň nabídl maximální použitelnost a kvalitu pro zákazníky.

ucebna-miestnost-pocitac-notebook-stolove-pocitace-obrazovka-mys-klavesnica-stolicka-trieda-skola-skoliaca-miestnost-okna
Zdroj: MARSANN IT

Společnost Polycom zaručuje kvalitu a bezpečnost svých služeb neustálou podporou přes vybrané dodavatele, kteří musí také splňovat striktní podmínky pro dodání služby v požadované kvalitě. V žádné firmě by neměl chybět pravidelný audit infrastruktury sítě a bezpečnostních opatření, aby se zaručilo maximální zabezpečení.

Posuňte svůj byznys se světovými technologiemi

Videokonferenční systémy jsou konfigurovatelné podle vašich potřeb a vhodné pro všechny:

 • pro jednotlivce nebo malé pracovní týmy
 • pro malé, střední a velké firmy
 • pro globální a nadnárodní korporace
 • pro zdravotnické, finanční a státní organizace
 • pro neziskové organizace

Společnost MARSANN IT CZ vám nabízí komplexní řešení služeb a produktů Polycom. Kontaktujte našeho obchodního zástupce a dovolte nám představit vám nový rozměr komunikace, která nejen šetří výdaje, ale také katalyzuje váš růst.